Samochodem

To wycieczki własnym samochodem z przewodnikiem turystycznym lub indywidualna eksploracja Pogórza Karpackiego. Oferta kierowana jest do osób, które chcą w sposób ciekawy, wygodny i optymalny zwiedzić region Pogórza Ciężkowickiego i Rożnowskiego, planują jedno lub wielodniowy pobyt. Program wycieczki dostosowany jest do możliwości kondycyjnych i czasowych uczestników.

W zależności od zainteresowań, grupy mogą być prowadzone ze szczególnym uwzględnieniem wybranego tematu. My zachęcamy do zwiedzania regionu w ten właśnie sposób.

Szlakiem Architektury Drewnianej
Kościoły w: Siemiechowie, Brzozowej, Gromniku, Rzepienniku Biskupim, Czermnej.

Szlakiem Skalnej Rzeźby
Skamieniałe Miasto, kamieniołom w Lubaszowej, skała „Borówka” w Żurowej, kamieniołom w Żurowej, Ostry Kamień, kamieniołomy pod Gilową Przełęczą, wychodnie w Czermnej, Rysowany Kamień.

Szlakiem Tradycyjnego Rzemiosła
Bednarze – Franciszek i Piotr Duda z Żurowej, Stanisław Duda z Szerzyn, Garncarz – Julian Szczygieł z Czermnej, Słomkarka – Emilia Placek z Żurowej, Albert Radwan z Zabłędzy, Rzeźbiarze – Adam Cichoński, Stanisław Socha z Brzozowej.

Szlakiem Cmentarzy z I Wojny Światowej
Biorąc pod uwagę różnorodność kompozycji architektonicznych, polecamy wizytę na następujących cmentarzach: nr 183 w Siemiechowie, nr 150 w Chojniku, nr 153 w Siedliskach, nr 158 w Mesznej Opackiej, nr 163 w Tuchowie, nr 167 w Ryglicach, nr 33 w Szerzynach, nr 34 w Ołpinach, nr 113 w Olszynach.