Jej wysokość Brzanka na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

23 października 2015 r. Piotr Firlej, autor przewodnika „Jej wysokość Brzanka”, wystąpił z wykładem dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dębicy pn. „Jej wysokość Brzanka i przyjaciele”. W czasie wystąpienia opowiadał o najbliższych atrakcjach okolic Brzanki znajdujących się na obszarze Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju, oraz zaprezentował inne ciekawe miejsca na terenie Pogórzy Karpackich.

Wśród prezentowanych atrakcji i ciekawych miejsc znalazły się sanktuarium MB Tuchowskiej, Pasmo Brzanki, spacer śladami Rozwadowskich po Tuchowie, izba muzealna w Jodłówce Tuchowskiej, góra Kokocz, winnice pogórzańskie, obserwatorium astronomiczne w Rzepienniku Biskupim, szlak architektury drewnianej, kamiennej, szlaki konne, cmentarze z I wojny światowej, szlak rzemiosła, imprezy cykliczne w Gospodarstwie Paryja w Ołpinach, Skamieniałe Miasto, Jezioro Rożnowskie i wiele więcej. W wykładzie brało udział ponad 80 osób, a 13 z nich wyraziło gorącą prośbę o przesłanie przewodnika „Jej wysokość Brzanka”.

Z krótkimi prelekcjami wystąpili również: Jakub Nowak, który opowiadał o Ryglicach i Jakub Rutana który zaprezentował zdjęcia przyrodnicze z okolic Liwocza. Na spotkanie przybyli również inni przyjaciele Brzanki: Roman Osika (przekazał organizatorom swoją autorską prezentację o ciekawych miejscach w Jodłówce Tuchowskiej), Piotr Witalis (badacz geologi w Paśmie Brzanki), Renata Nowak (miłośniczka wędrówek i atrakcji okolic Brzanki).