Wioska indiańska

Wioska Indiańska „Fort Wapiti” w Zalasowej jest ekspozycją w formie skansenu. Odzwierciedla obozowisko Indian z Wielkich Równin Am. Pn. takich plemion jak Siuksowie, Arapaho, Czejenowie, Crow, Czarne Stopy, kiedy wędrowały wolne, nieujarzmione po preriach, podążając za stadami bizonów.

Zobaczysz u nas urządzone w starym stylu domostwo zwane tipi, wyposażone w przedmioty jakich używali w dawnych czasach Indianie, takie jak posłanie z bizoniej skóry, siedziska zwane Backrests, skórzane torby i pokrowce, sprzęty służące do gotowania, wyszywane koralikami i kolcami igłozwierza stroje męskie i damskie, ale także kolekcję broni z okresu przed i po przybyciu białego człowieka (maczugi, łuki, tomahawki, winchester, rewolwer itp.).

Aby urozmaicić nasz program edukacyjny, przygotowaliśmy dla odwiedzających nas dzieci wiele gier i zabaw, które uczą sprawności, celności i cierpliwości takich jak: strzelanie z łuku, rzut włócznią, strzelanie z wiatrówki i dmuchawki, wyścigi węży, połów rybek, rzuty lotkami i na bizonie rogi. Wszystkim dzieciom pomalujemy twarze w indiańskie wzory.

Nauczymy Was również autentycznego indiańskiego tańca oraz piosenki, które to elementy współcześnie zajmują istotne miejsce w kulturze Indian Ameryki Północnej.

Spełniamy dziecięce marzenia! Nadarza się niepowtarzalna okazja odwiedzenia naszej Indiańskiej Wioski, położonej w malowniczych okolicach Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki, na terenie czystego, obfitującego w piękne widoki Pogórza Ciężkowickiego.

To urocze, spokojne miejsce, gdzie można odpocząć, delektując się przyrodą i piękną panoramą, podczas gdy dzieci bawią się bezpiecznie pod okiem doświadczonych instruktorów!

Wejdź w krąg malowanych tipi, zobacz przepiękne indiańskie stroje, posłuchaj niezwykłych opowieści , poczuj zapach dymu z ogniska!

Skansen kultury Indian Ameryki Pn. zaprasza grupy zorganizowane w sezonie 2013 od 6 maja do 6 października.

Kontakt

Wioska indiańska „Fort Wapiti”
Zalasowa
Dariusz Szybka
tel. 515 237 490
wapiti@onet.pl
http://www.wapiti.pl

Lokalizacja

[mapsmarker marker=”28″]